Totul Online 101%
Unfortunately you can not do anything here without registering.
Please register or login.
Thank you!

Reinventarea conceptului de munca in secolul XXI

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Cum vi se pare acest subiect?

50% 50% 
[ 3 ]
17% 17% 
[ 1 ]
33% 33% 
[ 2 ]

Total voturi : 6

Re: Reinventarea conceptului de munca in secolul XXI

Mesaj Scris de dada la data de Mar Mar 13, 2007 5:36 am

Parca la inceput v-a placut, ati fost incantati. Va trebuie ceva la obiect, fara gandire? Se vede cum gandurile voastre duc numai spre material si materialul vine din ignoranta. Faceti parte din categoria: servici, casa, tv, servici, casa.... ????
Lucrati ca pe o banda rulanta fara puterea de a patrunde in interiorul cuvintelor.
Unde am mintit daca n-ai inteles?
Ai auzit de MLM? Stii ce inseamna? Ai patruns in tainele lui?
Fenomenul Network Marketing este o tendinta reala a evolutiei comertului in zilele noastre si in viitor. Sistemul MLM este o modalitate prin care produsele ajung la consumatorul final direct de la producator. Factorul cheie intr-o astfel de distributie este reclama, care nu se realizeaza clasic (presa, tv, etc), ci prin recomandari din om in om cu avantaje de ambele parti.
O oportunitate cu adresare celor care doresc sa-si imbunatateasca stilul de viata, sa-si mareasca veniturile, sa-si asigure sanatatea si viitorul printr-o activitate individuala, simpla si eficienta. Este un program prin care fiecare partener participa la promovarea produselor unicat incasand comisioane consistente, proportionale cu munca depusa.
Activitatea se desfasoara in timpul liber, in regim de colaborare, fara restrictii sau obligatii si fara calificare speciala. Ce poate fi mai simplu decat sa folosesti un produs de calitate la pret de producator si sa-l recomanzi pentru ca-ti place? Faci acest lucru cu mare entuziasm? Ti-ai castigat libertatea! Aceasta este esenta activitatii.
Incepand chiar de maine poti avea o afacere proprie internationala cu o investitie minima, fara stoc de produse, fara taxe suplimentare, pe langa activitatea de baza si fara risc.
Acum ar trebui sa faci cateva alegeri personale:
1. Esti sincer, vrei sa-ti maresti venitul? DA sau NU
2. Cati bani in plus vrei sa faci? 100$/luna; 1.000$/luna; 100.000$/luna
3. Ai acesti bani, dar ai si timpul necesar pentru ai folosi impreuna cu familia? DA sau NU
4. Chiar daca ai sau nu ai banii, cu certitudine mai vrei ceva. Ai vreo solutie pentru implinirea viselor? DA sau NU
5. Vrei sa devii independent financiar si sa te retragi din activitate, indiferent varsta? DA sau NU
Raspunsul este al tau!
Noi cautam potentiali parteneri de afacere, nu avem timp de tine.
Ma gasesti azi2002ro@yahoo.com

dada
SK VIP
SK VIP

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 31
Provincia : Bucuresti
Data de inscriere : 07/03/2007

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de express la data de Mar Mar 13, 2007 2:48 pm

este un subiect foarte inportant.....inca se mai discuta dar vrem legatura.Eu am o afacere ,imi merge bine dar sunt foarte curios sa vad logica si sa ma axez pe ce bazat.

thx ptr subiect

express
User
User

feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 58
Provincia : Hunedoara
Data de inscriere : 12/03/2007

Sus In jos

Mesaj Scris de iancasrl la data de Mar Mar 13, 2007 2:51 pm

8) subiect de prima pagina!!
bun,bun dada!!

iancasrl
User
User

masculin
Varsta : 46

Sus In jos

Mesaj Scris de ady99 la data de Mar Mar 13, 2007 2:53 pm

Foarte interesant!!Rolling Eyes
subiect placut....mai vrem!!!!

ady99
User
User

masculin
Varsta : 38
Provincia : bistrita nasaud

Sus In jos

Mesaj Scris de RPL la data de Mar Mar 13, 2007 2:55 pm

ady99 a scris:Foarte interesant!!Rolling Eyes
subiect placut....mai vrem!!!!

Ai id-ul autorului...roago personal!bounce

RPL
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 41
Provincia : Galati -Romania
Ocupatia : web design
Joburi/Distractii : Administrator soft
Data de inscriere : 02/03/2007

Vezi profilul utilizatorului http://rplonline.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de dada la data de Mar Mar 13, 2007 6:53 pm

express a scris:este un subiect foarte inportant.....inca se mai discuta dar vrem legatura.Eu am o afacere ,imi merge bine dar sunt foarte curios sa vad logica si sa ma axez pe ce bazat.
In toata lumea oamenii cer onestitate, calitate si valoare de la produse. Voi ce va doriti?
Eu vreau sa am grija de sanatatea mea, de aspect, vreau sa-mi exprim propriul stil si vreau sa fiu sigura ca produsele pe care le folosesc se bazeaza pe cercetari stiintifice solide. In plus, vreau toate aceste lucruri impreuna, ca sa fie ceva simplu, eficient si
convenabil.
Pare mult. Dar am intrat intr-o lume unde gasesc raspuns tuturor cerintelor.

O lume a posibilitatilor
O lume a oportunitatilor
O lume a sanatatii
O lume a frumusetii

Sunt toate si pt. voi, oriunde-ati fi si orice-ati fi.
Logica am scris-o de cateva ori in N feluri:
Intri intr-un "club", folosesti produsele lor de calitate la pret de producator, le recomanzi pentru ca sunt foarte bune si patronul te rasplateste cu comisioane nelimitate din cumparaturile facute de la tine in jos pt. reclama.
Sa va fie asa cum munciti, adica exceptional!

dada
SK VIP
SK VIP

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de M_M la data de Mier Mar 14, 2007 10:32 pm

Dada ,vreau sa merg si eu in clubul acela unde sa consum produse la pret de producator! In ce sens ai grija tu de sanatatea ta? Cand te imbolnavesti ,dai o fuga pana la fabrica de antibiotice de la Iasi sau Bucuresti ,sa cumperi ceva medicamente.?.......ptr ca tu nu vei intra nicicum intr-o farmacie,tu vrei produse la pret de producator ! De unde vom cumpara Painea noastra cea de toate zilele ?Ai urgent nevoie de o pereche de dresuri ptr ca ti s-a dus firul !Unde dai fuga sa cumperi o pereche ?Nu se poate ce vrei tu,ar fi frumos ,dar nu se poate ! Si nicaieri in lumea asta nu exista asa ceva.Altfel nu ar exista comert !Tu chiar crezi ca vom merge cu sacosa in mana sa batem la poarta marilor fabrici sa cumparam produse la pret de producator ?
Tu chiar nu intelegi ca cei mici nu vor mai exista !Cei care nu au o baza puternica or sa dispara !Poate nu am inteles eu bine acest subiect,dar nu se leaga nimic din ce zici tu aici....
M_M
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 14
Varsta : 33
Provincia : Constanta
Data de inscriere : 05/03/2007

Sus In jos

Mesaj Scris de dada la data de Joi Mar 15, 2007 12:47 am

M_M a scris:Dada ,vreau sa merg si eu in clubul acela unde sa consum produse la pret de producator! In ce sens ai grija tu de sanatatea ta? Cand te imbolnavesti ,dai o fuga pana la fabrica de antibiotice de la Iasi sau Bucuresti ,sa cumperi ceva medicamente.?.......ptr ca tu nu vei intra nicicum intr-o farmacie,tu vrei produse la pret de producator ! De unde vom cumpara Painea noastra cea de toate zilele ?Ai urgent nevoie de o pereche de dresuri ptr ca ti s-a dus firul !Unde dai fuga sa cumperi o pereche ?Nu se poate ce vrei tu,ar fi frumos ,dar nu se poate ! Si nicaieri in lumea asta nu exista asa ceva.Altfel nu ar exista comert !Tu chiar crezi ca vom merge cu sacosa in mana sa batem la poarta marilor fabrici sa cumparam produse la pret de producator ?
Tu chiar nu intelegi ca cei mici nu vor mai exista !Cei care nu au o baza puternica or sa dispara !Poate nu am inteles eu bine acest subiect,dar nu se leaga nimic din ce zici tu aici....

De ce exista in mintea ta "nu se poate"? Pt. ca exista in mintea ta, asa ai invatat direct sau indirect de la parinti, profesori, sefi. Interesul e al lor. Altfel n-ar exista ei.
Stii vorba romaneasca: "nu exista nu pot, exista nu vreau".
Imagineaza-ti ca tot ce-ai spus e aberant.
Ai dreptate in legatura cu comertul traditional: au fost bacanii, alimentare, ABC, supermarket, Mall si azi se dezvolta cu precadere pt. viitor E-Network (cea mai dinamica forma de marketing + cea mai convenabila forma de comert), care imbina cu succes tehnologia internet, experienta individuala, infrastructura de sprijin si oameni de afaceri independenti. Ofera comoditate si bani tuturor consumatorilor prin produse de ultima ora. Noul sistem de comert este o afacere speciala si extraordinara pentru al doilea loc de munca in care veniturile cresc in progresie geometrica luna de luna doar pentru ca folosesti si recomanzi produse exclusive....
dada
SK VIP
SK VIP

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de dada la data de Joi Mar 15, 2007 1:36 am

Compania este americana, listata la Bursa din New York, cu extinde masiva in Romania. Este producatoare de bunuri de larg consum si nu numai recunoscute pe plan mondial pt. calitate, valoare si performanta, lider de piata, cu un sistem de functionare propriu de dezvoltare rapida.
dada
SK VIP
SK VIP

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de M_M la data de Joi Mar 15, 2007 9:28 am

Dada ,mie imi place ca tu esti optimista !Tu vrei sa promovezi ceva care nu exista,in Romania noastra nu exista !
Eu nu sunt un catar care s-a limitat la clasica expresie "nu pot "!Doar ca ,daca intorci capul in stanga si in dreapata ai sa iti dai seama despre ce vorbesc!Marile noastre magazine gen Billa,Metro, Real.......au cate un furnizor in exclusivitate,care s-a angajat sa vina cu cele mai bune preturi.............Si noi cumparatorii ce observam?Ca vom cumpara niste produse mai ieftine,la pret de producator ,pentru ca ei asa isi fac reclama-pret de producator-care are calitate indoielnica!Dar romanul nostru este obisnuit si calit........prefera sa manance prost,sa imbrace haine de la chinezi ,ca sa mai economiseasca un ban.Chiar daca va dori sa isi cumpere un produs de calitate ar plati un pret mare si ar avea surpriza sa vada ca acelasi produs pentru care el a platit ceva bani si care are eticheta unei firme de prestigiu ,il va gasi la bazarul de vizavi la un sfert de pret ,doar ca nu va avea acele etichete de marca.Ptr ce economiseste banul o parte din romani ?Iti spun eu ptr ce.......Sa isi cumpere un telefon de ultima generatie ,nu conteaza ca acel telefon are functii care lui pur si simplu nu ii sunt necesare......sa cumpere un bidon de bere la 2l ,sa faca mici la gratar ,sa cante manelele ,sa se imbete ca sa poata sa se ia la bataie cu altcineva ,sa aiba ce povesti prietenilor ce chef a tras el..........Si uite asa s-a umplut tara de DOREL.
Tu vorbesti de promovarea unui produs sau a unui serviciu ptr care vei lua un comision!
Hai sa luam cazul taximetristilor care au comision de 10 sau ma rog 20% ptr fiecare client caruia ii recomanda si il duce intr-un anumit club .El si-a luat banul ,dar tu prostule de consumator ai baut o coca cola la pretul de 50lei ron ,ptr ca tot tu consumatorule vei suporta comisionul taximetristului.Tot consumatorul va suporta toate promotiile ,toate ofertele de prin marile magazine!
Tu vorbesti de marea companie care va aduce pe piata romaneasca produse de calitate la pret de producator!
Cine va suporta transportul acestor produse ,depozitarea ,distributia..........consumatorul.
Si ar fi multe de spus.........
Concluzia este clara...........romanului nu ii place sa munceasca.Sa vina banii dar fara prea mult efort.Pe deoparte are dreptate ,ptr ca indiferent cat ar munci ,tot sarac o sa fie!
Suntem comozi.Nu mai avem fabrici,noi nu suntem in stare sa producem ceva,in schimb importam.Arunca -ti un ochi pe orice produs si ai sa vezi ce scrie ..........importat si ambalat de SC.".......".
De asta spun ca am un gust amar vizavi de tot ce se intampla ........felicitari romanilor care au luat viata in piept si au plecat la munca in strainatate!Poate vor fi umiliti acolo intre straini ,dar decat sa fii umilit indirect in tara ta...........!!!!
M_M
VIP
VIP

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de dada la data de Joi Mar 15, 2007 5:55 pm

Scumpa, mult rau trebuie sa-ti fi facut romanii astia de nu gasesti nimic bun la ei:o, dar uiti ca si noi doua facem parte din aceiasi familie de romani. Mai sunt si oameni buni, lucruri bune. Trebuie sa le cautam.
Vremurile s-au schimbat si se schimba cu o rapiditate de nedescris. Un exemplu sunt si aceste magazine din comertul traditional. In '90 aveam bacanii, azi au disparut aproape toate alimentarele (o bacanie mai mare), iar maine, fiind peste 10-15 ani poate nu va mai fi nici supermarket.
Tendinta in crestere rapida este comertul mondial pe net, afaceri pe net de acasa care exista deja si in Romania. Eu fac aceasta afacere de acasa in Germania, Italia, Austria. Cumpar de acasa din Romania de pe Ebbay, Victoria's Secret si sunt multe exemple de dat.
Tu mai cumperi din magazinul de la coltul strazii sau mergi la un supermarket?
Trebuie sa privim in viitor. De aceea am pus acest titlu. Viitorul are o alta definitie pt. "a munci", dar cu siguranta vor exista ingineri, doctori, profesori, contabili, meseriasi, paznici, femei de servici, etc. Am intrat in randul societatilor de consum. Merita sa-ti mai repari un obiect? Nu prea! Ori nu gasesti meseriasi, ori costa prea mult si-i de preferat unul nou.
Ce-ai prefera: 1 milion $ sau cate 1 dolar/zi duplicat zilnic? Cam asa se calculeaza castigurile in aceasta afacere. Muncesti azi si esti platit toata viata ta si 2 generatii peste.
dada
SK VIP
SK VIP

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de M_M la data de Vin Mar 16, 2007 9:48 am

Eu nu vreau sa discut in contradictoriu cu tine.Este pur si simplu parerea mea.Nu uit nici un moment ca fac parte din aceasta mare familie de romani, nu imi este rusine cu acest lucru si imi pare rau ca am generalizat.......Dar lasam patriotismul.Poate nu toata lumea este la fel.....Insa de dragul unei imagini omul este in stare sa uite faptul ca este "OM".Intr-adevar la bacania din colt nu ma mai duc de foarte mult timp (ptr ca stim cu totii cate "secole "vechime au produsele de acolo.De reparat ceva nici nu aducem in discutie.........Chiar daca as dori nu cred ca as avea vre-o sansa.Nu prea mai avem unde.Goana dupa bani a innebunit lumea.Unde astazi era o farmacie ,maine daca treci pe acolo ai sa gasesti o carmangerie si multe alte chestii.
Daca tie iti place si ai incredere in aceste cumparaturi facute pe net ,cum zici tu.........ma dau la o parte si iti urez spor la cumparaturi.Dar eu personal nu am incredere.Si nu ma poate condamna nimeni ptr acest lucru.Pana nu vede ochiul meu , nu pipaie mana mea produsul respectiv si nu am informatii despre calitatea acestuia .......nu ma convinge nimeni ca acel produs merita cumparat.Tu vorbesti despre cumparaturile de pe net.De acord........dar vor mai trece poate 10 ani cand omul de rand o sa poata utiliza acest serviciu.Nu toata lumea are aceste posibilitati.Nu toata lumea are net acasa,sau ma rog cei care au ,il utilizeaza in cu totul alte scopuri.Poate nu sunt eu persoana deschisa acestor gen de afaceri.Deci ........succes celor care isi doresc acest gen de afacere si nu-mi ramane decat sa le urez spor la bani ,cum zice romanul !

Apropo....mi te-ai adresat cu "scumpa".La profilul meu scrie ca sunt baiat.Este ceva ce nu inteleg eu??????????

"Prietenii stiu de ce .........!!!!"
M_M
VIP
VIP

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de dada la data de Vin Mar 16, 2007 1:36 pm

Scuze, nu m-am uitat la profil, atunci ce-i cu fata care te reprezinta? Imi face placere discutia si modul deschis de opinii. Doar asa se poate ajunge la un rezultat, indiferent care va fi el. Depinde de fiecare in parte unde vrea sa ajunga. Comunicarea sta la baza relatiei umane. Toti participantii la discutie, pacat ca suntem atat de putini, site-ul nu este cunoscut, au cate ceva de invatat. Si asta-i minunat.
Corect, ai dreptate cu folosirea in masa a internetului. Dar recunosti ca-i de viitor si nu-i cale de intoarcere.
Corect, ai dreptate, produsul "pipait" este convingator. Asta inseamna ca vrei sa vezi produsele noastre si cu siguranta te vor atrage. Ai aceasta sansa in Constanta la hotel Capri, str. Mircea cel Batran in fiecare luni, ora 18. Intrebi de d-na Aura Mihailescu, spui ca vii din partea mea, Gabriela Ionescu si afli tot despre afacere si produse. Asa ne ajutam in toata lumea si suntem corecti. Sistemul e de vina!
dada
SK VIP
SK VIP

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de RPL la data de Vin Mar 16, 2007 4:22 pm

Ai dreptate ca siteul nu este cunoscut si nici nu are cum.Are aproape 2 saptamani ,nu are cum sa fie cunoscut.Un site care sa fie cunoscut trebuie sa aiba minim un an vechime.Acest site este la inceput.Pe parcurs va prinde vechime si cati mai multi inregistrati.Uitate la majoritatea siteurilor care are la baza au discutii (forum)pe orice tema,cati useri au si ce vechime are acel site.
Eu nu ma grabesc.Publicitate se face si este inscris pe motoarele de cautare bine cunoscute.
Oricum felicitari tie ca ai fost prima persoana care a avut o asa mare vizualizare si raspundere la acest subiect.Ai ocazia sa mai deschizi subiecte noi la sectiunea Discutii libere...acolo poate posta si raspunde toata lumea care intra indiferent daca se inregistreaza sau nu.
O zi placuta!!

Staff

RPL
Admin
Admin

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de M_M la data de Vin Mar 16, 2007 8:43 pm

Ptr .Dada....!

Flutur un stegulet alb.....probabil nu ai cum sa-l vezi.......
Iti impartasesc placerea,recunosc ca si mie imi place sa discut cu tine!Doar noi doua vad ca avem un schimb de opinii,restul se pare ca sunt timizi !Inainte sa continuam, sa lamurim ceva........
Tu nu ai 19 ani ,cat despre mine.......ai intuit bine,nu sunt baiat !
Interesanta locatie hotel "Capri ".Stii ca acest hotel in Constanta este in categoria hotelurilor de fite ?De altfel stii cate firme au tras tepe naivilor si toate au folosit acelasi gen de promovare al produselor?Nu vreau sa te jignesc absolut cu nimic ,dar banuiesc ca stii datorita faptului ca traiesti in Bucuresti,care este un oras foarte curvit ,scuzati termenul,ca majoritatea firmelor fantoma folosesc drept sediu ,daca pot sa-l numesc asa ,o camera de hotel!Si de asemeni cred ca stii cati excroci umbla din usa in usa ,cel putin asta se intampla in Constanta,oferind produse de tot felul la preturi derizorii.Inutil sa-ti mai vorbesc despre calitatea produselor !Sa inteleg ca acolo aveti o camera inchiriata unde oferiti curiosilor sau sa nu fiu dura,celor interesati,produse (despre care tu vorbesti cu atata insufletire ).Inainte sa intru eu in hotel Capri sa vad aceste produse,pe care ulterior sa le pot recomanda ,nu ai putea sa-mi dai un numar de telefon al doamnei pe care eu ar trebui sa o contactez?
Nu am sa recomand niciodata ceva la intamplare sau din auzite.Sau altfel spus,nu-mi place sa ma trezesc vorbind aiurea fara sa stiu ceva concret !Si sa stii ca sunt foarte pretentioasa la cumparaturi!Deci daca tu crezi ca am intr-adevar ce vedea acolo......s-ar putea sa incerc !Nu sunt 100 % convinsa ca imi doresc acest lucru,dar iti promit ca voi avea in vedere aceasta posibilitate de shoping!
Asta nu inainte de a verifica tot ce mi-ai spus tu !
M_M
VIP
VIP

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de M_M la data de Vin Mar 16, 2007 8:47 pm

Buy the whay........daca nu sunt indiscreta,cam ai ajuns tu pe acest site ?
M_M
VIP
VIP

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de RPL la data de Vin Mar 16, 2007 9:10 pm

pe cine ai intrebat: m_m ??

RPL
Admin
Admin

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de dada la data de Vin Mar 16, 2007 10:55 pm

RPL a scris:Ai dreptate ca siteul nu este cunoscut si nici nu are cum.Are aproape 2 saptamani ,nu are cum sa fie cunoscut.Un site care sa fie cunoscut trebuie sa aiba minim un an vechime.Acest site este la inceput.Pe parcurs va prinde vechime si cati mai multi inregistrati.Uitate la majoritatea siteurilor care are la baza au discutii (forum)pe orice tema,cati useri au si ce vechime are acel site.
Eu nu ma grabesc.Publicitate se face si este inscris pe motoarele de cautare bine cunoscute.
Oricum felicitari tie ca ai fost prima persoana care a avut o asa mare vizualizare si raspundere la acest subiect.Ai ocazia sa mai deschizi subiecte noi la sectiunea Discutii libere...acolo poate posta si raspunde toata lumea care intra indiferent daca se inregistreaza sau nu.
O zi placuta!!

Staff
Multumesc, ai dreptate si va urez mult succes in continuare.
Subiectul este la ordinea zilei, pe buzele tuturor, toti VREM, dar, din experienta mea din aceasta afacere (vorbesc zilnic cu cel putin 2 persoane) oamenii nu au un scop, nu stiu ca-i f. important sa ai un scop si o data la care sa-l indeplinesti, daca nu, sa te "pedepsesti" pt. ca tu esti propriul tau sef. Va pun o intrebare la care sa va raspundeti fara sa va ganditi: vi se ofera 1000$, ce faceti cu ea? Multi se gandesc si f. multi spun: sa-i am si stiu eu ce fac cu ei. Rezultatul este: nimicuri. Cu siguranta ca voi cei care ati facut acest site stiti ce va trebuie! lol!
dada
SK VIP
SK VIP

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de dada la data de Vin Mar 16, 2007 11:25 pm

Ma bucur, incerc sa vizualizez steguletul..., am ajuns sa avem si pct. de vedere comune :D, ceea ce este fantastic si cu siguranta un succes de ambele parti. Si pt. ca mi s-a dat sansa sa mai deschid un subiect, titlul va fi: Gimnastica mentala = gandire pozitiva.
M_M ai pus stegulet rosu pe frontispiciul acestui hotel? Ai vazut cu ochii tai ceea ce spui? Eu nu cunosc Bucurestiul bine, dar Constanta. Si la Bucuresti avem intalnire saptamanala tot intr-un hotel, dar nu in camera:o , acolo se face altceva, nicidecum afacere (dar si la ce te-ai gandit tu este tot o afacere:D ). Asa ca mergi fara grije, sedinta are loc intr-o sala amenajata pt. intalniri de afacere, toate hotelurile au sali de conferinte. Verifica!
Atentie! Reciteste tot ce-am scris pana acum. Nu este vorba de shoping, ci de o afacere proprie!!!!!!
Numarul de telefon ti-l dau pe privat. Doamna ma ajuta pe mine si nu vreau sa-i fac vreun rau. Stii cum sunt oamenii!
Mult succes si continum discutia.
Decizia este jumatate din realizare!
dada
SK VIP
SK VIP

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de dada la data de Vin Mar 16, 2007 11:26 pm

Cred ca am ajuns in acelasi mod pe site: prin reclama facuta de ei.
dada
SK VIP
SK VIP

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de RPL la data de Sam Mar 17, 2007 12:54 am

M_M este bine cunoscuta de ani de zile pe siteurile noastre :D

De cati ani M_M?

RPL
Admin
Admin

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de M_M la data de Sam Mar 17, 2007 10:16 am

RPL a scris:M_M este bine cunoscuta de ani de zile pe siteurile noastre :D

De cati ani M_M?

Nu dezvaluim anii !Cine este interesat,sa vizualizeze si celelalte siteuri.......
M_M
VIP
VIP

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de RPL la data de Sam Mar 17, 2007 11:16 am

8)

RPL
Admin
Admin

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de M_M la data de Sam Mar 17, 2007 11:38 am

dada a scris:Ma bucur, incerc sa vizualizez steguletul..., am ajuns sa avem si pct. de vedere comune :D, ceea ce este fantastic si cu siguranta un succes de ambele parti. Si pt. ca mi s-a dat sansa sa mai deschid un subiect, titlul va fi: Gimnastica mentala = gandire pozitiva.
M_M ai pus stegulet rosu pe frontispiciul acestui hotel? Ai vazut cu ochii tai ceea ce spui? Eu nu cunosc Bucurestiul bine, dar Constanta. Si la Bucuresti avem intalnire saptamanala tot intr-un hotel, dar nu in camera:o , acolo se face altceva, nicidecum afacere (dar si la ce te-ai gandit tu este tot o afacere:D ). Asa ca mergi fara grije, sedinta are loc intr-o sala amenajata pt. intalniri de afacere, toate hotelurile au sali de conferinte. Verifica!
Atentie! Reciteste tot ce-am scris pana acum. Nu este vorba de shoping, ci de o afacere proprie!!!!!!
Numarul de telefon ti-l dau pe privat. Doamna ma ajuta pe mine si nu vreau sa-i fac vreun rau. Stii cum sunt oamenii!
Mult succes si continum discutia.
Decizia este jumatate din realizare!

Nu m-am gandit nici un moment la genul de "afacere "la care te-ai gandit tu.Absolut nici un moment.
Dar nu stiu de ce acest mister.........
Spui ca la Bucuresti,voi aveti intalnire sapatamanal.Cine sunteti acesti "voi " ?Despre ce discutati ?Auditoriu este format din toate categoriile sociale sau doar acesti "voi" ? Ce aduceti in discutie ?
Nimereste in sala de conferinta " 'nea gheorghe "ca vrea si el sa-si deschida o afacere proprie de pe urma careia sa castige multi bani !I se ofera consultanta ?Cineva o sa il indrume in alegerea afacerii ?
Sa presupunem ca vreau eu sa-mi deschid o afacere in domeniul..........petrolier ,cu toate ca nu am habar despre asa ceva. Daca vin la aceste sedinte ,imi ofera cineva consultanta in domeniu ?Consultanta care imi va asigura reusita afacerii ?
Cei care au citit subiectul propus de tine ,nu stiu daca au inteles ceva.Si chiar nu inteleg de ce au retineri si nu intreaba!Aici ,pe site ,vin oameni din toate categoriile sociale,de toate varstele ,cu studii sau fara.......Este datoria ta ,ptr ca ai pus in discutie aceasta tema sa lamuresti acesti oameni!
Nu in termeni pretentiosi ,ca sa inteleaga doar 5% din Useri ,foloseste termeni pe intelesul tuturor si fa-te inteleasa.
Eu si nu imi este rusine sa recunosc ,nu am inteles nimic !Probabil fac parte din categoria celor grei de cap .Rog pe cei care au inteles si care au bunavointa ,sa-mi explice si mie despre ce este vorba.Paradoxal,am umplut 7 pagini pe site.......Cate persoane au inteles "reinventarea conceptului de munca"?Nu vreau sa fiu acida,dar nici ipocrita!
Iar in privinta numarului de telefon ,stai linistita ,cred ca un simplu telefon la receptia hotelului este suficient.Daca voi fi interesata,am sa aflu cand are dumneaei programate aceste intalniri in sala de conferinte a hotelului.Banuiesc ca exista niste programari ale salii.
iti urez mult succes in continuare tie si eventualilor colaboratori. Sau.........cum as putea sa le spun?
M_M
VIP
VIP

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de dada la data de Sam Mar 17, 2007 1:59 pm

Deci exista cai de rezolvare inainte de a improsca cu noroi! Totul e "sa vrei"!
Responsabilitati:

• Crearea unei retele de consumatori si mentinerea relatiei de colaborare,
  • Acordare de consultanta pentru identificarea nevoilor personale,
  • Mentinerea unei stranse legaturi cu firma.
Cerinte:

• Indiferent studiile,
  • Toate categoriile sociale;
  • Varsta cuprinsa intre 18 si 60 ani;
  • Indiferent sex, religie, apartenenta politica;
  • Persoana dinamica, ambitioasa, orientata catre client;
Beneficii:

• Castig imediat din vanzarea directa;
  • Castig nelimitat si viager din vanzarea indirecta;
  • Programe de training;
  • vacante gratuite oferite de firma;
  • Dezvoltarea unei cariere;